Něco o mně

Pod jménem Jeanne si můžete představit Češku s trochou francouzské krve kolem třiceti let, kterou kromě tisíce jiných věcí baví experimentovat v kuchyni.     ...více

Čokoládové Party Cupcakes s vanilkovou polevou Čokoládové Party Cupcakes s vanilkovou polevou

    Pátek, 18. Duben 2014
    Recept na tyto roztomilé cupcakes je můj oblíbený. A to nejen kvůli jeho superčokoládovému těstu, ale také nadýchané a pestrobarevné polevě. Jak už jejich název napovídá, jsou přímo předurčeny na jakoukoliv party, pro děti i dospělé. I jejich větší množství stihnete vyrobit za celkem krátkou dobu.
    Všechny ingredience na těsto smícháte dohromady v jedné míse a je hotovo, příprava už nemůže být jednodušší..
    Ještě pár slov k postupu.. Abychom dosáhli krásně tmavé barvy - tzv. odstínu dark-as-night, doporučuji použít pořádnou dávku pravého kvalitního kakaa.
    Tajemství bezvadné polevy zase tkví v přidání pravého vanilkového extraktu a v dlouhotrvajícím šlehání.

Francouzská veka Francouzská veka

    Sobota, 12. Duben 2014
Až dostanete chuť na domácí pečivo, přijde vhod recept na domácí francouzskou veku. Recept máme ještě po babičce z Francie, která pekla tu nejlepší na světě.
    Mně chutná nakrájená, nasucho opečená na pánvi, zakapaná olivovým olejem. Zkuste ji třeba s kopečkem domácího pesta, oblíbené je u nás bazalkové a ze sušených rajčat, nebo úžasnou tapenádou ze zelených oliv..k tomu vychlazené bílé nebo růžové..a rychlá a lehká večeře je na stole..
    Dobře chutná i druhý den k snídani třeba nasladko, s máslem a marmeládou. Případně můžeme zbývající kus zamrazit na později. Vive la France, vive l´Italie!

Oreo páj s citrónovým krémem Oreo páj s citrónovým krémem

    Sobota, 5. Duben 2014
    Oreo sušenky už dnes nejsou populární jen v Anglii nebo Americe. Myslím, že je to něco přes dva roky zpátky, co také doputovaly na pulty našich českých obchodů.
    A protože si tyhle čokoládové sušenky s vanilkovým krémem uvnitř zamilovali děti i dospělí, měla bych pro vás tip na moc dobrý dezert, jehož jsou Oreo sušenky součástí. V tomto receptu sice přijde vniveč jejich vanilková náplň, ale i tak doufám, že budete překvapeni jeho lahodnou chutí.
    A pokud jste třeba zvyklí péct o víkendu spíše klasické dezerty jako jsou bábovka nebo štrůdl, třeba právě teď je čas na změnu. Překvapte své děti, přítele nebo nedělní návštěvu něčím nevšedním..
    A vy, co už máte s Oreo načas ohranou hru OTOČ OLÍZNI OMLÉKUJ, vyzkoušejte jinou variantu těchto čoko sušenek v kombinaci s citrónovou příchutí.

Francouzský čokoládový koláč Francouzský čokoládový koláč

    Středa, 2. Duben 2014
Když si dáte do pusy kousek tohoto čokoládového pokušení, stačí už jen zavřít oči a představit si, jak sedíte ve Francii v jedné z tamních stylových kaváren, k tomu popíjíte šálek kávy a pozorujete dění v rušných uličkách.
    Když jsme minulý rok cestovali s přítelem po Provence, v jednom roztomilém místním bistru jsem narazila na obdobný koláč v městečku Aix-en-Provence. Vláčný, plný čokolády s vůní citrónů. Francouzi a obzvlášť ty v oblasti Provence jsou známí pěstováním kvalitních citrusů, které pak rádi přidávají do všech možných dezertů.
    A tak jsem zkusila upravit ten svůj také tak trochu po francouzsku. Koláč je moc dobrý i sám o sobě, ale teprve s přidáním citrónové šťávy a kůry dostane ten pravý francouzský šmrnc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Copyright 2014VFB Media