O mně

    Pod jménem Jeanne si můžete představit Češku s trochou francouzské krve kolem třiceti let, kterou kromě tisíce jiných věcí baví experimentovat v kuchyni.     ...více

Nutella granola s banány, mandlemi a čokoládou

    Středa, 10. Leden 2018
Těší mě, že se s vámi mohu podělit o jednoduchý, ale přesto absolutně návykový recept! Takže! Pokud existuje granola všech granol, je to určitě tahle! Křupavé vločky obalené v rozpuštěné čokoládě s banány a čokoládovooříškovou pomazánkou nemůže nic překonat, vážně;-) Třešničkou jsou orestované plátky mandlí, vůně skořice a vanilky, v granole také krásně vyniknou sušené plátky banánu, jednoduše řečeno, vše se krásně doplňuje a tvoří základ zdravé snídaně. Tento typ snídaní máme doma nejraději, nutellovou granolu jsme si dělali doma celé Vánoce a ještě se nám nepřejedla - do krásné snídaňové misky přidám smetanový jogurt, plátky čerstvého banánu a spoooustu granoly a celou misku ještě na vrchu posypu pořádnou hrstkou nasekané čokolády, tak si říkám, je to ještě vůbec snídaně? Nutellová granola je ale úžasná i samotná, pokud byste ji třeba chtěli mlsat místo brambůrků večer u oblíbeného filmu.. Takovou dobrotu je prostě potřeba vyzkoušet!

Recept

Ingredience:


350 g ovesných vloček
100 g loupaných plátků mandlí
1 lžička skořice
1 velký banán, rozmačkaný
75 g nutelly
80 g javorového sirupu nebo medu
1 lžička vanilkového extraktu
špetka soli
cca 30 banánových chipsů
90 g čokoládových chipsů


Pomůcky:

plech na pečení, pečicí papír, uzavíratelná nádoba


Postup

1. Troubu si předehřejeme na 175 stupňů. Plech vyložíme pečicím papírem. Ve větší míse smícháme vločky, mandle a skořici. V menším kastrůlku si na středním plameni rozpustíme rozmačkaný banán, nutellu, javorový sirup (med), vanilkový extrakt a sůl. Necháme vše 1 minutu probublat. Pak přelijeme přes suché ingredience.

2. Promícháme dohromady, až jsou všechny vločky obalené v nutellové hmotě. Směs natřeme na pečicí papír v tenké vrstvě po celém plechu. Pečeme 15 minut a pak promícháme. Pokračujeme v pečení dalších 15 minut, dokud není směs světle hnědá.

3. Upečenou granolu promícháme hned s banánovými i čokoládovými chipsy, aby se čokoláda stihla částečně roztavit. Pak už necháme hotovou granolu vychladnout a přesypeme do uzavíratelné nádoby, kde nám vydrží až 3 týdny.

Copyright 2014VFB Media