O mně

    Pod jménem Jeanne si můžete představit Češku s trochou francouzské krve kolem třiceti let, kterou kromě tisíce jiných věcí baví experimentovat v kuchyni.     ...více

Jahodový mousse s marshmallows

    Sobota, 31. Květen 2014
Tímto dezertem uděláte radost dětem, stejně dobře se však hodí jako sladká tečka na příležitost jakou je třeba svátek zamilovaných. A to nejen kvůli výstižné barvě, ale hlavně jahodám, obsahující látky jako mangan nebo zinek, které způsobují jejich afrodiziakální účinek ♥.. Mousse se ještě na závěr zdobí šlehačkou, která k jahodám neodmyslitelně patří. Výborně chutná i zmražený..vyzkoušejte obě varianty - zbývající část dejte do mrazáku, v těchto horkých dnech vás krásně osvěží. Do dezertu patří také rozpuštěné marshmallows bonbónky, které dodávají dezertu zajímavou příchuť a díky obsažené želatině má pěna tu správnou konzistenci.
    Zbylé marshmallows můžete dát dětem opéct na ohni, tak jak to dělají v Americe nebo Austrálii..
Přeji hezké svěží léto!

Recept

Ingredience:

500 g mražených jahod
200 g krupicového cukru
šťáva ze 3 citrónů
450 ml smetany na šlehání
150 g marshmallows, nakrájených na menší kousky

toping:

šlehačka, dekorativní posypky

Pomůcky:

robot (mixér)

Postup

Mražené jahody nasypeme do mixéru.

Mezitím si zahřejeme v kastrůlku cukr s citrónovou šťávou, dokud se cukr nerozpustí. Sirup pak přilijeme do mixéru a mixujeme, až je směs krásně hladká.

Pak ji nalijeme do kastrolu, přidáme mini marshmallows a zahříváme na plotně, dokud se marshmallows nerozpustí.

Směs necháme vychladnout a zatím si našleháme smetanu. Tu pak opatrně vmícháme do jahodového pyré. Můžeme ještě dozdobit další porcí šlehačky a barevným posypem nebo mini marshmallows.

STRAWBERRY MOUSSE.. YUMMI..

ENJOY YOUR SUMMERTIME!

STRAWBERRY DREAM ♥

PINK CANDY MARSHMALLOWS SHINE YOUR DAY..

Copyright 2014VFB Media