O mně

    Pod jménem Jeanne si můžete představit Češku s trochou francouzské krve kolem třiceti let, kterou kromě tisíce jiných věcí baví experimentovat v kuchyni.     ...více

Narozeninové brownie cupcakes

    Pondělí, 25. Květen 2015
Brownie cupcakes poslední dobou kolují od jedné narozeninové oslavy ke druhé. Vzniklo to tím, že na oslavě kulatin mého kamaráda začala postupně přicházet ode všech chvála - na vláčné čokoládové těsto a tak akorát sladký a jemný smetanovo-tvarohový krém. Oslav od té doby přibylo a jejich oblíbenost stále stoupá, tak vás o ně nemohu připravit. Navíc je radost je chystat, jejich příprava je tak snadná a rychlá. Při větším množství si většinou košíčky upeču dopředu a těsně před podáváním našlehám polevu a ozdobím. Sladký dárek upečený s láskou prostě podle mě vždycky potěší ;-) P.S. Receptem jsem se inspirovala u blogerky Veroniky Z ghetta blog. I EAT CUPCAKE BECAUSE IT’S SOMEBODY’S BIRTHDAY SOMEWHERE.. HAPPY BIRTHDAY SWEET FRIENDS ♥

Recept

Ingredience:


24 ks

Těsto

240 g kvalitní tmavé čokolády
225 g másla, nakrájeného na kostky
450 g krupicového cukru
2 lžičky vanilkového extraktu
6 velkých vajec
100 g hladké mouky
100 g polohrubé mouky
špetka soli

Poleva

500 g plnotučného tvarohu
100 g moučkového cukru
2 lžičky vanilkového extraktu
1 kelímek 40% smetany

Pomůcky:

robot, forma na muffiny, papírové košíčky, naběračka na zmrzlinu, zdobicí sáček + špička


Postup

Troubu předehřejeme na 170 stupňů. Formu na muffiny vyložíme papírovými košíčky.

Na těsto si nejprve rozehřejeme ve vodní lázni čokoládu s máslem, občas promícháme. Rozpuštěnou směs odstavíme a necháme 10 minut chladnout.

Pak ji přelijeme do větší misky a přimícháme krupicový cukr a vanilku, zašleháme vajíčka, jedno po druhém. Na závěr přidáme obě prosáté mouky a sůl.

Dobře spojené těsto rozdělíme do košíčků pomocí naběračky na zmrzlinu. Pečeme max. 25 minut, nebo dokud nevyjde špejle ze středu těsta obalená vlhkými drobečky. Na povrchu by mělo být těsto popraskané.

Na polevu vyšleháme dohladka tvaroh, přidáme vanilkový extrakt a postupně i prosátý moučkový cukr. Na závěr přilijeme kelímek smetany a ušleháme dotuha.

Polevu dáme na chvíli vychladit do lednice a pak přendáme do zdobicího sáčku.

Vychladlé cupcakes zdobíme tvarohovou polevou - pokud chci vytvořit tvar růžičky, používám zdobicí špičku Wilton 1M.


Favourite Party Cupcakes

Baking with Love for My Friends ♥


HAPPY SWEET BIRTHDAY

Copyright 2014VFB Media