O mně

    Pod jménem Jeanne si můžete představit Češku s trochou francouzské krve kolem třiceti let, kterou kromě tisíce jiných věcí baví experimentovat v kuchyni.     ...více

Bunny Cookie Pops

    Pátek, 3. Duben 2015
Kromě toho, že každý rok děláme na Velikonoce kynuté mazance a piškotového beránka, najde se vždycky čas si ještě trochu zablbnout. Tento rok přišli na řadu roztomilí velikonoční králíčci v podobě sladkých lízátek. Na spoustě amerických webů je podobné inspirace nespočetně, navíc jím závidím tu spoustu originálních ozdob a dekorací, ale nebojte, protože jsem nestihla nic objednat a rozhodla se pro ně na poslední chvíli, stačily mi na to i zásoby z klasického obchodu. Králíčci nám zatím slouží jako velikonoční dekorace na jídelním stole, ale třeba ještě udělají radost nějakým malým koledníkům.. Tak vám přeji krásné svátky, užijte si pohodu, klid a možná i trochu toho sluníčka a vychutnejte si velikonoční dobroty! HIPPITY HOPPITY HAPPITY EASTER ♥♥

Recept

Ingredience:Na 5 lízátek

1 malé balení sušenek Oreo
1 sáček bílé polevy (např. Dr. Oetker)
menší kulaté bonbony (lipo, lentilky)
růžové perličky
růžové potravinářské barvivo

Pomůcky:

černý jedlý fix, tyčinky na lízátka, stojánek, špejle, pečicí papír


Postup


Nejprve si rozehřejeme polevu a nalijeme ji do mističky. Oreo sušenky rozlepíme a doprostřed jedné půlky vždy vložíme tyčinku na lízátka, na ní kápneme pomocí špejle trochu polevy a přilepíme druhou částí.

Necháme ztuhnout. Sušenku pak chytneme za tyčku a celou ji namočíme v polevě.

Necháme okapat, přendáme na stojánek a počkáme, až zaschne. Zbývající polevu použijeme na výrobu uší, jejich přilepení + přilepení čumáčku.

Pokud nemáme na ouška formičku, na pečicí papír obkreslíme tužkou tvar uší (5 párů), papír otočíme a pomocí špejle naneseme na kresbu vrstvu polevy.

V malé mističce si rozmícháme zvlášť trochu polevy s růžovou barvičkou a špejlí ještě naneseme trochu růžové doprostřed uší. Necháme zaschnout a pomocí nože odlepíme od papíru.

Sušenky pak položíme na pečicí papír, naneseme vždy trochu polevy, opět pomocí špejle a přilepujeme jednotlivé části čumáčku - oči, nos a tváře.

Až nám vše zatuhne, nakonec namočíme ouška do polevy a přilepíme na hlavu. Vrátíme na stojánek a čekáme, až nám zbývající poleva ztuhne. Krásné Velikonoce !


HAPPY EASTER !

SWEET HONEY BUNNY ♥


MAKE YOUR CHILDREN DAY..

Copyright 2014VFB Media