O mně

    Pod jménem Jeanne si můžete představit Češku s trochou francouzské krve kolem třiceti let, kterou kromě tisíce jiných věcí baví experimentovat v kuchyni.     ...více

Banánový chlebíček s pekany

    Středa, 6. Srpen 2014
Banánový chlebíček je vděčná záležitost. Hodí se na snídani, k svačině nebo po nedělním obědě. Teplý nebo studený, se šlehačkou nebo politý rozpuštěnou čokoládou, vždycky chutná skvěle. Tenhle je navíc vylepšený tím, že se do něj kromě dalších dobrot přidávají křupavé pekanové ořechy. Udělejte si pohodu, dejte nohy na stůl a vychutnejte si ho k šálku dobré kávy nebo čaje.. Hezký den ;)

Recept

Ingredience:

(na 1 chlebíček)

125 g pekanových ořechů
170 g másla, pokojové teploty
270 g krupicového cukru
4 polévkové lžíce medu
1/4 lžičky soli
2 vajíčka
4 zralé banány, rozmačkané
100 g čokolády, nasekané (čokoládových chipsů)
420 g hladké mouky
1 1/2 lžičky jedlé sody
250 ml zakysané smetany

Pomůcky:

forma na chlebíček, pečicí papír, robot

Postup

Troubu si předehřejeme na 180˚ C. Formu na chlebíček vymažeme máslem a vysypeme moukou.

Na plech vyložený pečicím papírem rozprostřeme ořechy a dáme je na 6 minut do trouby. Necháme je vychladnout a pak je najemno nasekáme.

Do nádoby robotu vložíme máslo, cukr, med a sůl a mixujeme, až je směs krásně lehká a vzdušná. Potom přidáme vajíčka, jedno po druhém, rozmačkané banány spolu s nakrájenými pekany a vše ještě jednou prošleháme na hladké těsto.

Do jiné mísy si prosejeme mouku s jedlou sodou a také je přidáme do směsi, pořádně promícháme. Pomocí stěrky přimícháme ještě zakysanou smetanu a čokoládu a vzniklé těsto nalijeme do formy.

Vložíme ji do trouby zhruba na 1 hodinu. Chlebíček je hotový, když vytáhneme z jeho středu čistou špejli.

Po upečení ho necháme ve formě ještě asi 15 minut odpočívat, potom ho vyndáme z formy a necháme vychladnout úplně. Chlebíček nakrájíme na plátky, případně ozdobíme šlehačkou.

Šťavnaté banány + křupavé pekany = neodolatelná kombinace


Dokonalý s šálkem kávy nebo čaje..


LOVE BANANA BREAD RECIPE ♥

Copyright 2014VFB Media